zaczynaMY!

Moduł I – dieta ciężarnej (kochanki;)), w którym znajdziecie różne informacje na temat prawidłowego dostarczania wartości odżywczych w tym specjalnym dla organizmu kobiety czasie, oczywiście w oparciu o bezcukrową dietę wegańską, której jestem szczęśliwym wykonawcą w swoim codziennym życiu. Podzielę się z Wami swoimi przepisami, pomysłami, wskazówkami i ciekawostkami kulinarnymi.

Moduł II – tutaj znajdziecie informacje związane z pielęgnacją siebie i dziecka, czyli co zrobić, by zminimalizować ilość szkodliwych składników dostarczanych do organizmu, jednocześnie dostarczając te nieszkodliwe – a co więcej – o korzystnym działaniu. Oprócz tego pojawią się informacje dotyczące ćwiczeń w ciąży, bo ciąża to nie choroba, a dobre przygotowanie fizyczne ma korzystny wpływ na całą ciążę, poród i maleństwo (wierzę tym, które już rodziły, sama potwierdzę za parę miesięcy).
Moduł III – wychowanie – tu pojawią się informacje z kognitywistyki: jak działa mózg dziecka, jak się rozwija, jakich bodźców mu dostarczać, co jest ważne, a co nie. Aby uspokoić wszystkich, którym wydaje się wątpliwe, by wiedza nabyta czysto teoretycznie mogła posłużyć jako dobry przykład – mam również wieloletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi tymi najmniejszymi jak i starszymi.
Moduł IV – zabawy, zabawki hand-made, książki – w tym module będziecie mogli zaczerpnąć inspiracji do zabaw, tworzenia kreatywnych sytuacji, w których cała fabuła opiera się na, przykładowo, dwóch patykach i kamieniu. Znajdziecie również ciekawe pozycje z literatury, zarówno dla dzieci jak i dla siebie.
Moduł V – filozofia życia, moduł najmniej zobowiązujący, bo wypełniony moimi życiowymi refleksjami związanymi z dzieckiem i ciążą, które tworzą się na bieżąco. Bo jest to na tyle przełomowe i nowe doświadczenie, że żadne wcześniejsze podejrzenia, jak będziesz się czuć, zachowywać i myśleć w tym stanie, nie mają większego zastosowania. A więc dlaczego by nie uwieczniać tych autentycznych, tych z tu i teraz?